تغییر شکل سوتین در مد

16

بهمن

تغییر شکل سوتین در مد

تغییر شکل سوتین در مد

تاریخچه های مد زیادی در مورد روند شکل بدن جذاب وجود دارد، در این مقاله در سایت مهشاد رودکی به برسی تغییر شکل سوتین ها میپردازیم.


کرست های ویکتوریایی سینه را بالا می برند

سوتین ویکتوریایی


دردوران ویکتوریا تمرکز بر روی کر بود. کمر کوچک ترجیح داده می شد، بنابر این کرست ها پوشیده می شدند و سینه و باسن با طرح های شلوغ و بلوز تاکید می شد تا جلوه ساعت شنی را اغراق کند. اما شکل آنها واقعا اتفاقی برای شکل کلی بود.


سینه کبوتر ادواردی

سوتین ادواردی


در این دوران شکل(s) را به ارمغان آورد. دوره ادواردین کرست های جلو صاف که باسن را به عقب می برد، خط سینه را نیز پایین می آورد، در این تصویر به خوبی نشان داده می شود که سیلوئیت ویکتوریایی را با شکل جدید ادواردی مقایسه می کند.


فلپرها

سوتین فلپرها


در اواخر دهه 1910 میتوانید ببینید که سینه ها صاف تر می شود بلوز ها به سمت پایین تر و کمی بالاتر از خط کمر حرکت می کند و دراواسط دهه ی20 ، چهره شیک سینه های کاملا صاف بود.
لباس زیربرای کمک به دستیابی به فرم سینه های صاف با مارک Brasssieresتولید می شد که قول داده بود  ظاهری پسرانه و تخت را ایجاد کند و جذابیتی را به چهره ای که برای لباس های مدرن بسیار مطلوب است تضمین کند.
در اواخر دهه 20 فرم تخت پسرانه کمی زاویه دار و نرم شد و به خطوط باریک و در عین حال گرد تبدیل شد.
تا سال 1929 سینه بندهای "مدل بالابرنده" در دسترس بودند، اگرچه هنوز تعداد آنها از سبک های باند و مینی ایزر بیشتر بود.


بلند کردن و جدا کردن

سوتین


این خطوط گرد در دهه 1930 بیشتر پر شدند، به طوری که تا سال 1934 سینه بند هایی که پیش از این مد بود برای افرادی بود که به مد روز و ظاهر خود اهمیت نمیدادند بود.
در دهه 1920 سوتین های شکل دار را معرفی کرد و با شکل های منحنی جدید، محبوبیت پیدا کرد. در اواخر دهه 30، مدل بالا و گرد مطلوب بود و "بلند کردن و جدا کردن" عبارت کلیدی در بازاریابی سینه بندهای جدید به شکل فنجان بود.


سوتین گلوله

کرست


شکل نیم تنه گرد و طبیعی دهه 30 و اوایل دهه 40 جای خود را به شکل ساختارمندتر و نوک تیز تر در اواخر دهه 40 داد. ظاهر جدید دیور خطوط دور کمر کوچک و شبیه به ساعت شنی را به ارمغان آورد، بنابراین  درست مانند دوران ویکتوریا، خطوط سینه و باسن برای افزایش جلوه اغراق آمیز شدند. "دختران ژاکت دار" دهه 40 و 50 مانند مرلین مونرو ظاهر نوک تیز را بیشتر محبوب کردند.
 سوتین فوق العاده موفق به نام Maidenform chansonette (what katie did مدل سوتین گلوله ای توسط) خود را در سال 1949 عرضه کرد.این سوتین پر فروش ترین سوتین دهه 1950 با کمپین تبلیغاتی شد.


مرتب و ریز اندام

ریز اندام


در اواخر دهه 50 و اوایل دهه 1960 فیگور های کوچک و سینه های کوچک مد بودند. این مد برای اندام های باریک در استایل در اواخر دهه 60 به اوج رسید.

 

نگاه طبیعی

طبیعی

 

تعیین یک شکل مد قطعی برای نیم تنه دهه 70 دشوار است. صنعت مد همچنان برروی سینه های کوچک تمرکز دارد، البته بسیاری از سبک های دهه ی 70 با شکل و اندازه ی طبیعی اندام روی فیگور های کوچک و بزرگ به طور یکسان کار می کنند.


دهه 1980 و پس از آن


پس از دهه 70، مد سینه ها همانند جزر و مد به بالا و پایین شدن ادامه داد.دهه 1980 شاهد افزایش حجم با پدهای شانه ای بود. دهه 90 سینه های شیک و تخت را برای ما به ارمغان آورد.
در حال حاظر به نظر میرسد جنبش های مثبت اندیشی بدن در حال پیشرفت است و طراحان و برندهای لباس را تشویق می کنند تا تمام فرم ها و اندازه های بدن را بپذیرند.

 

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد