تاریخچه و سنت جوراب ساق بلند کریسمس

19

دی

تاریخچه و سنت جوراب ساق بلند کریسمس

تاریخچه و سنت جوراب ساق بلند کریسمس :

در سایت مهشاد رودکی درباره افسانه جوراب ساق بلند کریسمس و اینکه چرا هنوز از آن استفاده می شود را بیاموزید.
یکی از سنت های رایج آویزان کردن جوراب های کریسمس است. بسیاری از مسحیان جوراب های خود را روی شومینه، راه پله، میله تخت یا طاقچه آویزان می کنند. درحالی که هیچ گزارش مکتوب قطعی برای توضیح این سنت وجود ندارد، افسانه هایی وجود دارد که منشا این رسم را روشن می کند.

 

christmas socks


جولی پیر سنت نیکلاس

 فقط یک نام مستعار یا سرود کریسمس نیست.Jolly old Saint Nick
اعتقاد بر این است که الهام بخش واقعی بابانوئل است.
سنت نیکلاس از میرا (که اعتقاد بر این است ترکیه ی امروزی است) مردی ثروتمندی بود که در قرن چهاردهم زندگی می کرد و به دلیل خیریه ی خود مشهور بود. او یک مرد روستایی که سه دختر دم بدخت داشت و توانایی پرداخت جهزیه برای دختر بزرگش را نداشت را خیلی دوست داشت و دلش می خواست به آن مرد کمک کند اما آن مرد کسی نبود که کمک یا هدیه ای از کسی قبول کند.
افسانه ها حکایت دارندکه یک شب نیکلاس مخفیانه کیسه ای از طلا را از دودکش آن مرد پایین انداخت. طلا در جورابی که روی شومینه برای خشک شدن آویزان بود لغزید و به این ترتیب، مرد اکنون می توانست برای بزرگترین دخترش هدایایی بخرد و افسانه ی بابانوئل و جوراب کریسمس متولد شد!


تکامل جوراب ساق بلند کریسمس

مراسم جوراب ساق بلند از آن شب افسانه ای که طلا راه خود را به یک جوراب تازه شسته شده پیدا کرد، بسیار تکامل یافته است.
مردم شروع به استفاده از جوراب های بزرگتر مانند جوراب های زانو بلند یا جوراب های بلند سفید کردند(احتمالا از کشوی جوراب پدر قرض گرفته شده بودند).
چراکه نه؟ این به معنای هدایای بیشتر بود! امروزه، بسیاری از جوراب هایی به سایز چکمه استفاده می کنند که اغلب برای هریک از اعضای خانواده ( وحتی حیوانات خانگی) برچسب زده می شوند و با طرح های عجیب و غریب سفارش داده می شوند.


هرچه بزرگتر بهتر

حقیقت خنده دار! بزرگترین جوراب کریسمس( طبق کتاب رکوردهای جهانی گینس) در 168 فوت و 5.65 اینچ اندازه گیری شده. هرچه بزرگتر بهتر! حداقل اگر می خواهید هدایای بیشتری درون آن جا شود!

 

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد