مفهوم و روانشناسی رنگ نارنجی

6

آذر

مفهوم و روانشناسی رنگ نارنجی

مفهوم و روانشناسی رنگ نارنجی :

رنگ نارنجی چه حسی به شما می دهد؟ نارنجی می تواند رنگی بسیار قوی و پر انرژی باشد.مانند زرد و قرمز، می تواند بسیار جلب توجه کند، شاید به همین دلیل است که اغلب در تبلیغات استفاده می شود.مردم اغلب رنگ نارنجی را روشن، شاد و نشاط آور توصیف می کنند. با این حال ، در برخی موارد می تواند بسیار روشن و طاقت فرسا به نظر برسد. مانند: بنفش، نارنجی هم رنگ بحث برانگیزی دارد.مردم تمایل دارند یا آن را دوست داشته باشند یا از آن متنفر باشند.

معنای رنگ نارنجی و روانشناسی :

آیا رنگ نارنجی را با ویژگی ها یا موقعیت های خاص مرتبط می دانید؟ مهم است که به یاد داشته باشید نمادها و تداعی های رنگ نارنجی جهانی نیستند. تفاوت های فرهنگی اغلب در نحوه ارتباط افراد با رنگ ها نقش دارند. در ایللات متحده، مردم ممکن است نارنجی را با لباس های زندان مرتبط کنند، در حالی که کشور های دیگر، این رنگ با معنویت و سلطنت مرتبط است.

نارنجی پر انرژی است :

نارنجی اغلب به عنوان رنگی پر انرژی توصیف می شود.ممکن است احساسات شور و هیجان را به ذهن انتقال دهد. از آنجایی که نارنجی یک رنگ پر انرژی است بسیاری از تیم های ورزشی از رنگ نارنجی در لباس و برند خود استفاده می کنند.یک مطالعه در سال 2018 منتشر شد، نشان داد که نارنجی به عنوان رنگی هیجان انگیز دیده می شود که می تواند سطح انرژی را افزایش دهد و انجام کارهای دشواری مانند مطالعه را دشوار تر کند.مطالعه دیگری نشان داد که رنگ نارنجی با احساس بازیگوشی و سرزندگی همراه است.

نارنجی جلب توجه می کند:

یک مطالعه نشان داد که رنگ نارنجی به عنوان رنگی بسیار محرک اما دوستانه درنظر گرفته می شود.رنگی است که توجه را جلب می کند و از نظر بصری برجسته می شود، به همین دلیل است که اغلب برای علائم راهنمایی و رانندگی و تبلیغات استفاده می شود.تحقیقات نشان داده است که رنگ های با طول موج بلند مانند : نارنجی و قرمز تمایل به ایجاد سطوح بالاتری از برانگیختگی دارند.

نارنجی خوشحال است :

مردم همچنین معمولا رنگ نارنجی را روشن و شاد توصیف می کنند.نارنجی رنگ غروب های روشن ومیوه هایی مانند پرتغال و نارنگی است، بنابراین بسیاری از مردم ممکن است رنگ را با زیبایی و غروب خورشید یا طعم با طراوت مرکبات مرتبط کنند.تحقیقات همچنین نشان می دهد که مصرف کنندگان به رنگ نارنجی به روش های مختلف واکنش نشان می دهند.هنگامی که در بازاریابی مصرف کننده از محصولات استفاده می کند، آن را به عنوان رنگی بازیگوش و دوستانه درک می کنند. خریداران همچنین تمایل دارند آن را با محصولات ارزان تر مرتبط کنند.

نارنجی معنوی است :

نارنجی اغلب با اعمال معنوی ازجمله مراقبه و شفقت همراه است. در آسیای جنوب شرقی، راهبان بورایی لباس های نارنجی می پوشند که نماد سادگی و رها کردن مادی گرایی است. قدمت این سنت به هزاران سال قبل از زمان بودا می رسد. لباس ها اغلب با استفاده از تکه های پارچه ناخواسته می شدند که سپس با استفاده از مواد گیاهی و ادویه هایی مانند زردچوبه و زعفران رنگ می شدند.امروزه اغلب از این لباس ها به عنوان روپوش زعفرانی یاد می شود.

نارنجی پاییزی است :

نارنجی با پاییز و رنگ برگها و کدوتنبل درحال مرگ نیز مرتبط است.این رنگ همچنین به شدت با هالووین در ایلات متحده در ارتباط است.
چرا رنگ نارنجی با هالووین مرتبط است؟
هالووین یک تعطیلات پاییزی است، زمانی از سال که رنگ نارنجی در طبیعت فراوان است.این ارتباط طبیعی با چیزهایی مانند تغیربرگ ها، کدوتنبل و برداشت پاییزی توضیح می دهد که چرا پرتقال با هالووین مرتبط است.

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد