مفهوم و روانشناسی رنگ زرد

5

آذر

مفهوم و روانشناسی رنگ زرد

مفهوم و روانشناسی رنگ زرد :
رنگ زرد مربوط به دانش کسب شده است.این رنگی است که با سمت چپ یا منطق مغز انعطاف پذیر است و توانایی های ذهنی ما را تحریک می کند و باعث ایجاد چابکی و درک ذهنی می شود.روانشناسی رنگ زرد،به عنوان روشن ترین رنگ طیف ،طراوت بخش و روشن کننده است و امید،خوشبختی،نشاط و سردرگمی را ارائه می دهد.به معنای رنگ،رنگ زرد اندیشه ی اصلی و کنجکاوی را برمی انگیزد.رنگ زرد از جنبه ذهنی،رنگ ایده های جدیداست و به ما کمک می کند تا روش های جدیدی برای انجام کار پیدا کنیم.این تفکر عملی است، نه رویا پرداز.
زرد بهترین رنگ برای ایجاد اشتیاق برای زندگی است و می تواند اعتماد بنفس و خوش بینی بیشتری را پیدا کند.رنگ زرد عاشق یک چالش است، به ویژه یک چالش ذهنی.در معنای رنگ ها، زرد ارتباط خوبی است و دوست دارد صحبت کند.زرد رنگ شبکه و روزنامه نگار است، همه در سطح ذهنی کار می کنند و ارتباط برقرار می کنند.زرد دانشمندی است که دائما در حال تجزیه و تحلیل است ، قبل از تصمیم گیری به هر دوطرف نگاه می کند.روشمند و قاطع است.زرد سرگرم کننده، کمیک و دلقک است.رنگ زرد به تصمیم گیری کمک می کند زیرا مربوط به شفافیت اندیشه و ایده است، گرچه اغلب می تواند تکانشی باشد.رنگ زرد به ما کمک می کند تا اطلاعاتی را که در زمان امتحان مفید هستند متمرکز،مطالعه و یادآوری کنیم.
رنگ زرد می تواند اظطراب ایجاد کند زیرا سریع حرکت می کند و می تواند احساس تحریک مارا ایجاد کند.رنگ زرد تمایل دارد شمارا از نظر ذهنی بیشتر تحلیل و انتقاد کند، این شامل انتقاد از خود همچنین انتقاد از دیگران است.زرد در بین تمام رنگ ها بسیار مشهود است به همین دلیل برای عبور و مرور عابر پیاده استفاده می شود.از تقاطع هایی که با رنگ سفید مشخص شده اند توجه داشته باشید، به ویژه در روزهای مرطوب و ابری کمتر از زرد مشخص شده مشاهده می شود.اگر در زندگی خود دچار تغییرات زیادی شده اید،ممکن است متوجه شوید که نمی توانید رنگ زرد را به خوبی تحمل کنید.


صفات کلیدی مثبت و منفی رنگ زرد :

کلید واژه های مثبت عبارتند از : خوش بینی، نشاط، شوق، سرگرمی، خوش ذوق، اعتماد به نفس، اصالت ،خلاقیت ،چالش برانگیز ،دانشگاهی و تحلیلی، خرد و منطق.
کلمات کلیدی منفی عبارتند از : انتقادی و قضاوتی بودن، تحلیلی بیش از حد، بی حوصلگی و تکانشگری، خودخواهی، بدبینی، عقده و حقارت، کینه توز، بزدل، فریبکار، غیرعاطفی و بی عاطفه.


رنگ زرد به چه چیزهایی معروف هست :

ذهن و عقل : از دیدگاه روانشناسی رنگ، توانایی های ذهنی مارا تحریک می کند.مغز چپ یا تحلیلی را فعال می کند.
خوشبختی و سرگرمی : رنگ زرد روحیه را نشاط آور می کند.رنگ زرد به ایجاد اشتیاق برای زندگی کمک می کند و می تواند اعتماد بنفس و خوش بینی بیشتری را بیدار کند.
ارتباط ایده های جدید : رنگ زرد به بیان و تلفیق ایده ها و افکار جدید مربوط می شود.


تنوع رنگ زرد :

زرد روشن و شفاف : این رنگ به پاکسازی ذهن کمک کرده و باعث باز شدن و هوشیاری ذهن می شود.
زرد لیمویی : زرد لیمو اعتماد بنفس و نیاز به یک زندگی منظم را تقویت می کند.این رنگ زرد حساسیت ما نسبت به انتقاد را افزایش می دهد.
زرد سیترین : سیترین رنگی سطحی و متزلزل است.این قشر ارتباطی با سریال، تیزر تبلیغاتی، احساسات ناپایدار را تشویق می کند.این رنگ زرد می تواند فریبکارانه باشد و از مسئولیت عقب نشینی کند.
زرد طلایی : این رنگ زرد ، شخص تنها با کنجکاوی شدید و علاقه به بررسی جزئیات دقیق علاقه مند است.زرد طلایی به انتقاد حساس است.
کرم : کرم آغشته به زرد، ایده های جدید را تشویق می کند.با این حال، این رنگ بسیار کم رنگهمچنین می تواند عدم اعتماد بنفس و نیاز به اطمینان خاطر را نشان دهد.
زرد تیره : سایه های تیره زرد نشانگر تمایل به افسردگی و مالیخولیا، بی مهری و کم ارزش بودن است.زرد تیره مربوط شاکی مداوم و بدبین است.

خواندن مطلب در صفحه ی زرد رنگ دشوار است :

رنگ زرد همچنین به دلیل انعکاس زیاد نور برای چشم خسته کننده است. استفاده از رنگ زرد به عنوان پس زمینه روی مانیتور یا کاغذ می تواند در موارد شدید منجر به خستگی چشم یا کاهش بینایی شود.

 

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد