مفهوم و روانشناسی رنگ سبز

6

آذر

مفهوم و روانشناسی رنگ سبز

مفهوم و روانشناسی رنگ سبز :

رنگ سبز مخلوطی از دو رنگ اصلی آبی و زرد است.از رنگ آبی اغلب برای ایجاد احساس امنیت و اعتماد به یک برند استفاده می شود.رنگ زرد نشان دهنده خوش بینی و جوانی است و اغلب برای جلب توجه مورد استفاده قرار می گیرد.آبی و زرد از نظر احساساتی که ایجاد می کنند تا حدی مخالف است.سبز رنگی است که آنهارا در سایه های مختلف ترکیب می کند تا تغییرات بیشتری در احساسات ایجاد کند.
سبز های سبکتر که بیشتر به انتهای زرد طیف متمایل می شوند، بیشتر با طروات ارتباط دارند : به اولین برگ های بهار فکر کنید.
سبزهای تیره با ثبات و رشد ارتباط نزدیکتر دارند : به برگ های سبز بالغ تابستان فکر کنید.رنگ سبز در سایه ها و تنوع بسیاری وجود دارد.
سبز کمرنگ : به عنوان رنگ رشد جدید روی گیاهان، نشان دهنده عدم بلوغ، جوانی و کم تجربگی است.این به ما امکان می دهد همه چیز را از یک منظر جدید ببینیم، و شروع جدیدی را شروع کنیم.
سبز زمردی : این یک رنگ الهام بخش و نشاط آور است که نشان دهنده فراوانی و ثروت در تمام اشکال آن است،از بهزیستی مادی، بهزیستس عاطفی و ایده های خلاق.
سبز یشمی : رنگ اعتماد و محرمانه بودن، درایت و دیپلماسی، سبز یشمی نشان دهنده سخاوت روحیه است، بدون انتظار در ازای آن.این عقل و درک دنیایی را افزایش می دهد، و در جست و جوی روشنگری کمک می کند.
سبز آهک : سبز آهک باعث جوانی، ساده لوحی و بازیگوشی می شود.بیشتر مورد پسند جوانان است.احساس پیش بینی ایجاد می کند و به پاک شدن ذهن از منفی کمک می کند.
سبز تیره : در سبز تیره درجه ای از کینه وجود دارد.سبز تیره که اغلب توسط تجار ثروتمند استفاده می شود، جاه طلب و همیشه در تلاش برای دستیابی به ثروت بیشتر، نشان دهنده طعم و میل خودخواهانه است.با ایجاد محافظت و بهبود احساسات،روح را آرام می کند.
سبز زیتونی : اگرچه رنگ سنتی برای صلح،" ارائه شاخه زیتون" است، اما رنگ زیتون فریب و خیانت را نشان می دهد و دیگران را مسئول مشکلات خود میداند. با این وجود یک قدرت شخصیت نیز وجود دارد که میتواند بر مشکلات غلبه کند و درک و مراقبت از احساسات دیگران را ایجاد کند.
سبز زرد : این رنگ سبز ترسو است، درگیری و سبز را نشان می دهد.
سبزچمن : سبز چمن رنگ پول است.با اعتماد بنفس و ایمن، طبیعی و سالم است و به وفور در طبیعت رخ می دهد.
این رنگی است که حس درست یا غلط قوی دقیق را دارد و قضاوت خوب را به همراه دارد.این دو طرف معادله را میبیند، آنهارا وزن می کند و سپس معمولا در تصمیم گیری های مناسب موضوع اخلاقی میگیرد.از جنبه منفی، می تواند قضاوت و احتیاط بیش از حد داشته باشد.
کلید واژه های مثبت عبارتند از : رشد و نشاط، تجدید و ترمیم، اعتماد بنفس، قابلیت اطمینان، با درایت، متعادل از نظر عاطفی و آرام، دوستدار طبیعت و خانواده گرا، عملی و سر به زیر، دلسوز و پرورش دهنده، سخاوتمند، مهربان و وفادار با احساس اخلاقی بالا، سازگار،"پیوستن اجتماعی" به باشگاه ها و سایر گروه ها، نیاز به تعلق را تشویق می کند.
کلمات کلیدی منفی عبارتند از : مالک بودن و مادی بودن، بی تفاوت بودن و بیش از حد محتاط بودن، حسود، خودخواهی، حریص و خسیس بودن، انحراف از پول، بی ملاحظه بودن، بی تجربه بودن، هیپوکندریا و انجام کار خوب.


اثرات رنگ سبز :

جوان سازی : هنگام خستگی جسمی، روحی و روانی، رنگ سبز باعث زنده شدن دوباره ما می شود.
پرورش : به دلیل پیوندی که با قلب دارد، سبز مارا ترغیب می کند و دیگران را پرورش دهیم.سبز همچنین برای ما پرورش یافته است.(دلیل دیگر اینکه غالب ترین رنگ روی زمین است.
قالب اعتماد، قابل قبول و دیپلماتیک : رنگ سبز به ما کمک می کند تا از هر طرف موقعیت ها را به وضوح ببینیم.
مالکیت : سبز رنگی است که مارا تشویق می کند، بخواهیم صاحب چیزها و مردم شویم، جمع کنیم و تصاحب کنیم.سبز مادی گرایی را تشویق می کند.
حسادت : سبز همراه با حسادت "عبارتی رایج و واکنش منفی به رنگ سبز است".


نماد رنگ سبز :

هماهنگی و تعادل : رنگ سبز تعادل خوبی در انرژی ذهنی، عاطفی و جسمی ما است و به همین دلیل در سیاره ما مقداری زیادی سبز وجود دارد. سبز مرکز قلب بدن است.
رشد : همانطور که در طبیعت وجود دارد، برگهای سبزنشانگر این است که گیاه همچنان درحال رشد است.
امید : سبز انتظار چیزهای آینده است.


مفهوم رنگ سبز :

رنگ سبز مربوط به تعادل و هماهنگی است.از دیدگاه روانشناسی رنگ، تعادل بسیار خوبی برای قلب و احساسات است و تعادل بین سر و قلب ایجاد می کند.سبز عشق به طبیعت و عشق به خانواده، دوستان، حیوانات خانگی و خانه را ارتقا می دهد. این رنگ عاشق باغ، عاشق خانه و میزبان خوب است. سخاوتمند است و دوست دارد به اشتراک بگذلرد،اما همچنین به دنبال شناخت است. این دوستانه است و می تواند اعتماد شمارا حفظ کند. این رنگ به ثبات و استقامت مربوط می شود، به ما پایداری و قدرت مقابله با مشکلات را می دهد.سبز رنگ رونق و فراوانی، مال و ثروت مادی است. این مربوط به دنیای تجارت، املاک و مستغلات است. شکوفایی به سبز احساس ایمنی می بخشد.

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد