چی بپوشیم، چی نپوشیم ؟

22

آبان

چی بپوشیم، چی نپوشیم ؟

چی بپوشیم چی نپوشیم ؟

دونستن اینکه به نسبت فرم بدنمون چه لباسی بپوشیم که لوک بهتری داشته باشیم خیلی مهمه.

دیدید بعضی موقع ها یک لباس خیلی قشنگ میبینیم روی تن یک نفر و خیلی خوشمون میاد و میریم اون رو تهیه می کنیم ولی وقتی میپوشیم میبینیم هیچ زیبایی نداره ،چون نسبت به بدن خودمون آگاهی نداریم که بدونیم چی مناسب ما هست.امیدوارم این مقاله بتونه بهتون کمک کنه که بهترین استایل رو برای خودتون بوجود بیاورید.

بازو های لاغر و بلند :

چی بپوشید: اگر بازوهای لاغر و بلند دارید، آستین های کوتاه،آستین های چین دار و کلوش سرآستین های پهن و استفاده از النگو.

چی نپوشید: آستین های سه ربع یا هر چیزی که زیادی چسبان باشد مثل:آستین شمشیری.

باسن بزرگ :

چی بپوشید: دامن هایی با برش عمودی،دامن ترک،دامن هایی با گشادی متوسط که در ناحیه ی باسن کمی آزاد باشد و بالاتنه های فرم بلوزان همچنین مدل هایی که توجه بیننده را به قسمت بالای بدن جلب کند،استفاده از یقه ها و تزئینات آن ،پوشیدن کت های بلند که تا زیر باسن میرسند و استفاده از پارچه های نرم و لطیف،استفاده از اپل های ظریف جهت هماهنگی بین شانه ها و باسن به شرطی که باعث چاق نشان دادن فرد نشود.

چی نپوشید: دامن های راسته و تنگ،دامن های پرچین و کوتاه و لباس های یک تیکه بدون کمر که از سرشانه پایین می آیند،کمرهای چسبان وجیب های روی ناحیه ی باسن و همچنین خطوط افقی در دامن و در نزدیکی باسن،کت و ژاکت های کوتاه،شلوار های تنگ و چسبان و رنگ های متضاد دور ناحیه ی باسن،تاپ های تنگ و چسبان که تفاوت میان بالاتنه و باسن بیشتر نمایان می کنند و استفاده از پارچه های خشک و کلفت.

باسن برجسته در پشت:

چی بپوشید: کسانی که باسن برجسته در پشت دارند بهتر است از این نکات پوششی در استایلشان و انتخاب لباس استفاده کنند و لوک بهتری به استایلشان بدهند،لباس هایی به فرم بلوزان(لباس هایی که دامن به بالاتنه وصل است و در کمر،بند دارد یعنی خود به خود یک کمر باریک برایشان تعریف شده است.)،دامن هایی با پیلی های خوابیده،دامن های کلوش و لباس هایی که در ناحیه ی کمرقدری آزاد باشند.

چی نپوشید: لباس های تنگ درناحیه ی کمر و باسن و قسمت پشت،دامن های تنگ وچسبان و پاپیون بزرگ در پشت همچنین مدل هایی که در قسمت برجستگی باسن جمع می شوند.(مثل بعضی از مدل های شب و عروس)

گردن بلند:

چی بپوشید: یقه های بلند و نسبتا چسبیده به گردن مانند یقه فرنچی،یقه برگردان با پایه و موهای بلند و استفاده از شالگردن که فرم گرد پیدا کرده،گردن بندهای کوتاه و یقه های چین دار و تو دار.

چی نپوشید: زنجیرهای بلند،موهای کوتاه و یقه های هفت و لباس های باز بدون برگردان یقه و همچنین یقه های تو دار و تور دار.

گردن کوتاه:

چی بپوشید: یقه هایی به شکل V وU،یقه های باز و یقه هایی با برگردان بدون پایه و اگر فرم صورت ظریف است یقه های شل و موهای کوتاه که در پشت زاویه دارند.

چی نپوشند: یقه های پشت بلند مانند یقه سورچی و یقه اسکی و شلوغ کردن طوق گردن با شال یا گردنبند فرم گرد،موهای بلند،مدال های یقه بالاتر از خط اصلی دور گردن قرار میگیرد.

شکم بزرگ:

چی بپوشید: مدل های ساده و استفاده از کت های راسته جلو باز،چین های ملایم در اطراف یقه و استفاده از خطوط عمودی در لباس.

چی نپوشید: استفاده از خطوط افقی در قسمت شکم و کمربندهای پهن و شالهای کمر،بلوزهایی که داخل دامن قرار بگیرند و همچنین کمر تنگ برای دامن،جیب های روی شکم و پارچه هی کلفت و آهار دار.

شانه های باریک:

چی بپوشید:اپل سرشانه را قدری بالا و بیرون ببرید،پد های سرشانه وآستین های پفی همچنین آستین های جدا همراه با اپل،پایین آوردن خط سرشانه به سمت حلقه آستین و یقه قایقی یا قایقی چاکدار،برش و خطوط پهن کننده در ناحیه ی کاور.

چی نپوشند:آستین های سرخود،کیمونو و رگلان،یقه هفت بدون نوار و برش هایی از کمر تا باسن ادامه می یابند و به طرف گردن باریک می شوند،مدلهایی که در آن سرشانه ی لباس به طرف داخل طراحی می شود.

شانه های بزرگ:

چی بپوشید: آستین رگلان،یقه هفت و گردنبندهای بلند جهت شکستن خط افقی سرشانه.

چی نپوشید: اپل سرشانه،یقه قایقی و یقه هایی که مدل آن مانند نوار دور سرشانه قرار میگیرند ،همچنین آستین پفی و چیندار.

شانه های گرد یا خمیده:

چی بپوشند: یقه های چهارگوش،برای ازبین بردن گودی سرشانه ها از اپل ظریف در محل صحیحی استفاده شود،آستین های جدا و خط حلقهآستین که کمی به طرف داخل برود.

چی نپوشند: یقه های گرد و آستین سرخود،کیمونو،رگلان و لباس هایی که در قسمت یقه تنگ میشوند،یقه هایی که به نقطه ی انحنای سرشانه ختم می شوند.

سینه های کوچک:

چی بپوشید: مدلهایی که در زیر سینه چین میخورند و بالاتنه های فرم بلوزان،مدلهایی که دور گردن چین میخورند،بالاتنه های دراپه و استفاده از چین های تزئینی همچنین تورها یا پیلی های دوخته شده در بالای سینه و استفاده از جیب،دکمه های تزئینی،خطوط افقی و بلوزهایی که تا روی دامن می آیند،یقه های حلزونی از جنس حریر و یقه هایی با برگردان پهن.

سینه های بزرگ:

چی بپوشید: استفاده از مدلهای ساده و آستین های بلند و همچنین یقه های هفت با برگردان ظریف،لباس هایی با گشادی مختصردر بالاتنه سعی کنید بلندی اندام را درحد متعادلی نمایان سازید،در پیراهن هایی که خط کمر افتاده باشد و استفاده از دکمه های کوچک.

چی نپوشید: یقه های خیلی بلند یا خیلی باز و استفاده از رنگهای روشن یا درخشان در بالاتنه،پارچه های چسبان وهمچنین جزئیات زیادی مثل جیب یا تزئینات،کمر های تنگ و دامن هایی دارای کمر در بالاتنه،یقه های پهن و آستین های کوتاه،ژاکت و کت های کوتاه و استفاده از لباس های چهار دکمه.

بازو های چاق و کوتاه:

چی بپوشید: آستین های بلند یا تا زده،آستین های سه ربع،آستین ها بلند تر از مچ نباشند.

چی نپوشند: النگوهای غیرضروری و سر آستین های گشادتر از حد ضروری،آستین های کوتاه و چیندار،آستین های بیش از حد گشاد و آستین های پفی یا کلوش.

ران های بزرگ:

چی بپوشید: دامن های بلند در زیر زانو یا بالای قوزک پا ، جوراب و کفش های یک رنگ،البته اگر تیره باشد بهتر است کفش های ساده با پاشنه متوسط بپوشید.

چی نپوشید: استفاده از ساق و جوراب های دارای رنگ متضاد با لباس روشن،کفشهای تخت،شلوارک و دامن های تنگ و کوتاه.

بالاتنه ی بلند:

چی بپوشید: آستین رگلان و یقه هفت،گردنبندهای بلند جهت شکستن خط افقی سرشانه ، استفاده از شلوارهای فاق بلند و لباسهایی که در قسمت بالای کمر بسته میشوند.

چی نپوشید: کت و ژاکت های بلند همراه با دامن بلند،شلوارهای گشاد و جوراب های روشن یا طرح دار،کمربندهای هم رنگ با تاپ و کفش های تخت.

بالاتنه ی کوتاه:

چی بپوشید: خط کمررا کمی پایین تر از محل اصلی آن قرار دهید و دامن هایی با برش اریب،سه گوش،بادبزنی و چیندار و دامن های حاشیه دار،کفش های تخت و پاشنه کوتاه،بلوزهایی که روی دامن می آیند همچنین کت هایی که تا روی باسن است،پیراهن های دارای کمر افتاده و بلوزهای بلند و پلیورهای گشاد.

چی نپوشید: پوشیدن کفش های پاشنه بلند،زیررا باعث میشود پاها نسبت به یقه و بدن از تعادل خارج میشود،استفاده از کمربندهایی مخالف رنگ لباس یا وجود هرگونه برآمدگی در کمر،کت و ژاکت های کوتاه،کمربندهای پهن و دامن یا شلوارهای فاق بلند.

اندام کوتاه و چاق:

چی بپوشید: استفاده از خطوط عمودی(مدل پرسنلی)انتخاب لباس ها و کت های جلوباز،مانتو با گشادی متوسط با دکمه های سایز متوسط،پارچه های لطیف با رنگ مات و نقوش همرنگ زمینه،لباس های یک رنگ،آستین های بلند و پارچه هایی با نقوش ریز،لباس هایی با برش اریب و جلیقه ای بلند تا روی کمر با دامنی که برش های عمودی دارد و کمر شلوار روی قسمت کمر قرارگیرد.

چی نپوشید: لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد و پارچه هایی با طرح و نقش های شلوغ،لباس های دورنگ که اندام را دوقسمت میکند و آستین های پفی و چیندار،پارچه های ضخیم و آهاردار و خشن،پارچه های براق مانند ساتن و استفاده از تزئیناتی مثل گردنبند،دکمه های تزئینی،کمربند و گشواره های بزرگ همچنین دامن های چیندار و کلوش چیندار،کفش های تخت، پارچه های پشمی،پوست طبیعی و مصنوعی،پارچه هایی با ته رنگ قرمز یا زرد.

اندام بلند و لاغر:

چی بپوشید: لباس هایی که بالاتنه و پاهارا دوقسمت می کند،لباس های دو رنگ و کمربند پهن و متضاد،دامن های چیندار و کلوش،رنگهای روشن،اگر کت بلند میپسندید از نسبت های یک هفتم/یک هشتم/یک نهم یا یک دهم استفاده کنید،پارچه های درخشان و براق و جیب های پهن،شنل های کوتاه،اورکت،پالتو با بارانی تا زیر زانو و دارای کمر همچنین شلوار های دمپا گشاد با تاهای پهن و جزئیات تزئینی روی لباس و در صورت علاقه لباس های لایه لایه.

چی نپوشید: لباس های یک سره و یک رنگ ، دامن و کت های بلند و تنگ،برش های عمودی و رنگهای تیره و خنثی،پارچه های کشی و چسبان یکسره،آستین های بلند و چسبان وتنگ استفاده از رنگ سیاه ،پارچه های لطیف که بسیار لغزنده هستند،پارچه هایی با ته رنگ آبی.

لباس های مناسب قد کوتاه:
1- استفاده از دامن های ماکسی باعث می شود که قد کشیده تر بنظر برسد، پوشیدن دامن های پفی کوتاه را کنار بگذارید و دامن های بلند استفاده کنید ،اما دامن های تا زانو مناسب قدهای بلند می باشد.
2- دامن های کوتاه بپوشید،دامن های بالای زانو باعث میشود که پاها جلوه ای بیشتر پیدا کند و کشیده بنظر برسند.
پارچه هایی که نقش و نگار درشتی دارند و جنس ضخیمی دارند خودداری کنید و از پارچه هایی لطیف با طرح های ریز یا خطوط عمودی استفاده کنید.
3- کمربند همرنگ لباستان انتخاب کنید،اگر میخواهید از کمربند استفاده کنید حتما رنگ لباستان باشد که بدنتان به 2 قسمت تقسیم نشود ،چون اگر رنگ تضاد یا روشنتر یا تیره تر استفاده کنید، بدنتان به 2 قسمت تقسیم میشود و کوتاهی قد بسیار نمایان می شود.
4- رنگ های ملایم بپوشید،یک راه برای بلندتر کردن قد،سرتا پا یک رنگ پوشیدن است.رنگ هایی مثل هلویی،خاکی و کرمی  و همچنین استفاده از کفش های تخت تاثیر بیشتری روی بلند نشون قد دارد.
5- شلوار اندازه بپوشید، طول شلوار در کنار کفش نقش مهمی در بلندتر کردن قد دارد. شلواری که طولش دقیقا تا مچ پا باشد،،بهترین شلوار برای پوشیدن با کفش تخت می باشد.شلوارهای پاچه گشاد(بوت کات) و بلند باعث میشن بلندتر بنظر برسید.راه های باریک روی پارچه یا خط اتوی جلوی شلوار در بلندتر نشون دادن شما معجزه می کند.درعوض باید از پوشیدن شلوارهای برمودا خودداری کنید و شلوارهایی که پاچه ی آنها پاکتی هست رو کنار بگذارید،این شلوارها شمارا کوتاه تر نشان می دهد و همچنین شلوارهای فاق بلند،تمرکز را روی قسمت کمر و بالاتنه برده میشود و شمارا بلندتر نشون میده.
6- کفش های نک تیز بپوشید،یکی از راه هایی که میتوانید پاها را کشیده تر جلوه دهید پوشیدن کفش نوک تیز است.پس اگر قدتان کوتاه هست و نمی خواهید کفش پاشنه بلند بپوشید،کفش تخت نوک تیز بپوشید.اگر هم پاشنه بلند میپوشید ترجیحا پاشنه ی باریک استفاده کنید.
7- کفش هایی با بند ضخیم دور مچ نپوشید،بندهایی که دورمچ بسته میشوند اگر ضخیم باشند باعث می شوند خطوط پا قطع شود و قد فرد کوتاه تر بنظر برسه پس از این مدل ها دوری کنید و درصورت لزوم کفش هایی که بند های باریک دور مچ دارند بپوشید.
8- لباس های گشاد نپوشید،اصلا سراغ شلوارهای خیلی گشاد نروید و کلا برای اینکه قد بلندتر به نظر برسه باید لباس ها بخصوص شلوارهای از بالا گشاد را کنار بگذارید.درعوض لباس هایی که فیت بدنتون هستند شمارا کشیده تر نشان می دهند.
9- یقه هفت بپوشید،بلوز یقه هفت گردن شما را بلندنشون میده و باعث میشه بلندتر بنظر برسید.

لباس های مناسب افراد پلاس سایز :
1- رنگ های تیره بپوشید،اینکه فرم بدنتان زیباتر به نظربرسد و اضافه وزنتان زیاد نشان داده نشود هیچگاه به سراغ لباس هایی به رنگ روشن مانند:زرد لیمویی،آبی روشن و صورتی و...نروید،زیررا لباس هایی با این رنگ ها تمایل عجیبی به نشان دادن شکل واقعی اندام دارند و برای اینکه شکل واقعی بدنتان را پنهان کنید لباس هایی با رنگ های تیره مانند:مشکی،آبی نیلی،بنفش،سبزه تیره و زرشکی و... بپوشید.
2- برای لباستان پارچه های ظریف انتخاب کنید،جنس پارچه ای که شما برای لباس هایتان درنظر می گیرید باید ظریف و لطیف مثل پارچه حریر ،تا شما با پوشیدن آن لباس لاغرتر به نظر برسید.هرگز به سراغ پارچه هایی دارای تار و پود برجسته و بافت درشت نروید حتی اگر زیبایی آن چشمتان را خیره کرد.بهترین انتخاب درمورد طرح پارچه برای شما پارچه های ساده یا پارچه هایی با خطوط عمودی ظریف هستند.اگر پارچه های طرح دار را برای لباستان می پسندید مدل های دارای گل های کوچک،اشکال هندسی ریز و ظریف را انتخاب کنید.
3- شلوارهای راسته و کاملا بلند بپوشید،جنس شلوارتان برخلاف لباس شما باید محکم با بافتی منسجم و انعطاف پذیر باشد زیرا این جنس شلوار سبب تخت نشان دادن شکم و یکدست و صاف نشان  دادن ران ها می شود.شما باید هیچگاه پارچه های نرم و لطیف را برای جنس شلوارتان انتخاب نکنید.بهتر است شلوارتان راسته و کاملا بلند تا روی کفشتان باشد.شلوار خود را هنگام پوشیدن درناحیه ی کمر و نه خیلی بالا و نه خیلی پایین نگه دارید.بهتر است شلوارتان خط اتو نیز داشته باشد.
4- کفش پاشنه بلند بپوشید، برای لاغرتر به نظر رسیدن بهتراست سراغ کفش های پاشنه بلند که 6 سانتی بروید. بهترین انتخاب کفش برای کسانی که دارای پاهای چاق هستند کفش هایی با بندهای پهن است زیررا این نوع کفش ها میتوانند چاقی پای شمارا پنهان کنند.
5- دامن بلند بپوشید،اگر علاقمند به پوشیدن دامن هستید برای لاغرتر به نظر آمدن، دامنی به شکل حرف A بپوشید.اگر ساق و مچ پای شما چاق است بلندی دامن شما باید تا پایین پاهایتان و زیر قوزک پا باشد.در کل بهتر است قد دامنتان را بلند انتخاب کنید زیررا دامن های کوتاه اندام شمارا بزرگ تر نشان می دهد.بهتر است شما برای اینکه سایزتان کوچکتر بنظر برسد دامن هایی با مدل کلوش و مدل هایی که تنها یک برش دارند را انتخاب نکنید.
6- لباس یقه هفت بپوشید،لباس های یقه هفت گردن را کشیده تر نشان می دهند و با ایجاد خطای دید تصویرظریف تری از اندام بالاتنه شما ارائه می دهد.پس برای لاغرتر به نظر رسیدنتان این نوع لباس را انتخاب نمایید.
7- لباس هایی با فرم ساعت شنی بپوشید،اگر می خواهید اندامتان زیباتر و لاغرتر نشان داده شود بهتر است دنبال لباس هایی باشید  که درست شبیه ساعت شنی هستند و در قسمت کمر تنگ می شوند.این مدل لباس ها کمرتان را باریک تر از سایراندمتان نشان می دهد و به همین دلیل لاغرتر بنظر می رسید.اگر لباس شما مدل ساعت شنی ندارد برای اینکه این فرم را تداعی کنید،یک کمربند ظریف به لباستان ببندید.با پوشیدن این مدل لباس دوستانتان فکر می کنند که وزنتان کاهش یافته است.
8- لباس های یک رنگ بپوشید،برای لاغرتر بنظر آمدن لباس های یک رنگ انتخاب نمایید، پوشیدن لباس یکدست شمارا بلندتر و کشیده تر و درنتیجه لاغرتر نشان خواهد داد اما انتخاب لباس های شلوغ با تنوع رنگی زیاد بلندی قدتان را پنهان می کند و شما چاق تر به نظر می آیید.
9- کت و ژاکت های بلند و بدون اپل سرشانه بپوشید چون باعث میشود باریکتر به نظر برسید.
10- پیراهن بپوشید،برای خانم های پلاس سایز پوشیدن لباس های یکسره مثل پیراهن های که تک رنگ یا برش عمودی داشته باشند،بسیار بهتر از پوشیدن کت و دامن و حتی کت و شلوار است زیررا این لباس ها آنهارا به دلیل پنهان کردن شکم و اندام های درشت لاغرتر نشان می دهد.
11- لباس هایی باسایز مناسب بپوشید،برای اینکه سایزتان بشتر از حد واقعی دیده نشود به سراغ لباس های تنگ یا بسیار گشاد نروید و لباس هایی را انتخاب کنید که سایز دقیق خودتان باشد.
12- انتخاب اکسسوری های مناسب علاوه بر انتخاب لباس، اهمیت زیادی دارد برای اینکه باریک تر بنظر برسید.در انتخاب گردنبند ،گوشواره و دستمال گردن از مدلهای بلند و ظریف استفاده کنید و دستمالگردن را بدون پیچاندن دور گردن از 2طرف رها کنید.دسته های بلند شال با ایجاد خطای دید بالاتنه شمارا بلندتر و باریکتر نشان خواهد داد.

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد