انواع سیلوئیت اندامی

16

آبان

انواع سیلوئیت اندامی

انواع سیلوئیت اندامی :

همه ی ما در گوشی هامون کلی عکس های پینترست یا پوشه های الهام بخش پر از سبک هایی داریم که دوست داریم،اما به نوعی نمی تونیم آن هارا اجرا کنیم .ما از یک لباسی خوشمون میاد و اون رو میخریم و یکبار هم از آن استفاده نمی کنیم و بعد خودمون را به لاغر نبود یا اینکه توی لباس احساس راحتی نمی کنیم و یا کلی بهانه های "آسان" دیگر میاریم.اما من اینجا میگم که تنها چیزی که برای بهتر لباس پوشیدن نیاز داریم این است که یادبگیریم چگونه با فرم بدن خود کار کنیم نه مخالف آن.
در این مقاله به برسی اهمیت تناسب ها خواهیم پرداخت و اینکه چه سبک هایی با چه تیپ های بدنی به راحتی کار می کنند تا هر روز شگفت انگیز به نظر برسید.
دراینجا با صحبت در مورد رایج ترین فرم های بدن شروع می کنم.تاکید می کنم که هر اندامی منحصر به فرد و زیبا است و برای اینکه احساس بهتری نسبت به استایل خود داشته باشید نیازی به کاهش وزن یا تغییر خود ندارید.با این حال دانستن فرم بدن به شما کمک می کند لباس هایی را انتخاب کنید که بهتر بنظر می رسند.
اگر با تشخیص نوع بدن خود مشکل دارید،می توانید باسن،کمر و شانه های خود را اندازه بگیرید تا موقعیت دقیقی داشته باشید.
در اینجا با فرم های بدن زنان شروع می کنیم.

چگونه فرم بدن خود را تشخیص دهیم؟برای دانستن این موضع اینجا را کلیک کنید.

1-اندام مستطیل شکل :

مشخصات اندام مستطیل شکل : دورکمر،ران و عرض شانه ها یک اندازه هستند و همین باعث میشه کل بدن یک دست دیده بشه.به آن شکل بدن "ورزشی" نیز می گویند.افراد مشهور مانند کیت هادسون و گوئنت پالترو این فرم بدن زنانه را دارند.
کارهایی که برای بهتر دیده شدن این اندام میشه انجام داد،ایجاد قوس هایی در بدن هست با استفاده از مدل، رنگ ونقوش روی لباس.
برای مثال:ایجاد توهم کمر به شما در مورد تیپ بدنی مستطیلی کمک می کند.کمربند های دور کمر،شلوارهای کمر وسط و کت های کمربند همگی گزینه های عالی هستند.شما باید از سایه های بیش از حد عمودی خودداری کنیدمانند یک ژاکت صاف با شلوارهای صاف که به شما تعریف کمی می دهد.پارچه های نرم تر می توانند به شما کمک کنند و همچننین کمربند میتواند بهترین گزینه باشد زیررا میتواند چشم هارا به سمت "کمر" بکشد.
شما تقریبا برای هر شلواری تیپ بدنی عالی دارید. برای فرم بدن مستطیلی ، شلوارجین فاق بلند بهترین گزینه است زیررا به برجسته کردن کمر شما کمک می کند و از بستن کمربند روی شلوار جین نترسید تا تاکید بیشتری روی کمرتان داشته باشید.

2-اندام مثلث معکوس :

مشخصات اندام مثلث معکوس : در این فرم از اندام قفسه ی سینه پهن و شانه ها گسترده می باشد و وقتی به سمت می آید باریک می شود یعنی اگر نیمه ی بالایی بدنتان بزرگتر از نیمه ی پایینی بدنتان باشد و شانه هایتان از باسنتان پهن تر باشد ،فرم بدن شما مثلث معکوس می باشد.افراد مشهوری مانند آنجلینا جولی،دمی مور و رنه زلوگر همگی شکل بدن مثلث معکوس دارند.
کارهایی که برای بهتر دیده شدن این اندام میشه انجام داد تمرکز را به سمت کمر و پاها ببرید و سعی کنید از لباس هایی که در قسمت شانه و قفسه ی سینه باز هستند دوری کنید.
از یقه هایی مانند یقه قایقی یا باردو،بندهای بزرگ،یقه های بزرگ و طرح های بزرگتر در نیمه ی بالایی خودداری کنید.درعوض اقلامی را انتخاب کنید که نیمه ی پایینی شمارا برجسته می کند،مانند دامن خط خط یا شلوار گشاد.

3- اندام مثلث منظم یا گلابی :

مشخصات اندام مثلثی شکل : در این فرم از اندام قسمت پایین بدن از قسمت بالایی آن پهن تر می باشد یعنی باسن و ران ها از شانه ها عریض تر و پهن تر می باشد و درقسمت پایین تنه گرد است که همین باعث می شود گودی کمر به خوبی دیده شود .افراد مشهوری مثل کیم کارداشیان و جی لو هردو بدن گلابی شکل دارند.اگرچه کیم کارداشیان کارهای زیادی انجام میدهد که به شکل ساعت شنی دیده شود اما باسن او درواقع بیشتر با گلابی مطابقت دارد.
کارهایی که برای بهتر دیده شدن این اندام میشه انجام داد وجه و تاکید را به سمت بازوها و کمر ببرید، افزایش جلوه ی بالاتنه و شانه ها و کمترین تمرکز روی باسن.برای مثال: انتخاب پرینت یا رنگ های روشن تر برای نیمه ی بالایی لباس،یقه های پهن مانند یقه قایقی و یقه دلبر که شانه هارا باز می کند.همچنین میتوانید قسمت بالایه لباس را لایه لایه کنید تا به آن حجم بیشتری بدهید.از پیراهن های خیلی بلند اجتناب کنید.همچنین اگر علاقه مند هستید میتونید از سوتین های پد دار استفاده کنید در این حالت به برجسته کردن نیمه ی بالایی بدن خود کمک می کنید.همچنین می توانید از رنگ های تیره در نیمه ی پایینی خود استفاده کنید تا کمی باسن خود را باریک کنید.

4-اندام ساعت شنی :

مشخصات اندام ساعت شنی : دراین فرم از اندام پهنای شانه ها و باسن تقریبا باهم برابر و دارای کمری باریک و کوچک هستند.افراد مشهوری مانند بیانسه،دیتا فون نیز به خاطر شکل ساعت شنی خود مشهور هستند.بااین حساب مرلین مونرو شناخته شده ترین چهره ساعت شنی است.
میشه گفت یکی از ایده آل ترین اندام ها برای خانم ها می باشد و کارهایی که برای بهتر دیده شدن این اندام میشه انجام داد تمرکز را به سمت انحنای بدنتان ببرید. در این فرم اندام از لباس های گشاد و بی شکل که بر چهارچوب اندام شما غلبه می کنند و حتی می توانند ناهموار به نظر برسند،اجتناب کنید.اندام های ساعت شنی معمولا با سینه های بزرگ همراه است. اگر بخواهید متواضع تر عمل کنید یا قفسه سینه تان را کوچک کنید میتوانید یقه قایقی را انتخاب کنید، یا یقه اسکوپی را انتخاب کنید و از یقه های بلند اجتناب کنید.همچنین باید به جای جیب های درز دار به دنبال شلوار هایی با جیب های زاویه دار باشید.دامن کوتاه نیزگزینه ای عالی برای شماست.تاپ های پپلوم یا لباس های کمری امپایر نیز گزینه های عالی هستند،زیررا نقاط قوت شمارا برجسته می کنند.

5-اندام سیبی شکل یا گرد :

مشخصات اندام سیبی شکل : بیشتر وزن در بالاتنه می باشد و پایین تنه باریک می باشد و معمولا این افراد شانه های عریضی به نسبت دیگر اجزای بدنشان دارند.
کارهایی که برای بهتر دیده شدن این اندام میشه انجام داد تمرکز را به سمت پاهایتان ببرید و سعی کنید لباس هایی بپوشید که در قسمت بالاتنه درونگرا و اجزای جلب توجه کننده نداشته باشد و توجه را به سمت پایین تنه ببرید. دامن های مدادی با یک تاپ گشاد یک انتخاب عالی برای این اندام می باشد.ساده ترین شلوار جین برای این اندام،شلوار جین صاف است،زیررا پاهای فوق العاده شمارا برجسته می کند درحالی که کمرشما را کمی بیشتر مشخص می کند. برای متعادل کردن یک لباس غیررسمی،ژاکت یا تاپ گشادتر را انتخاب کنید.

چگونه با استفاده از قوانین تناسب لباس بهتر لباس بپوشیم (نسبت طلایی) :

درحالی که فرم بدن شما بسیار مهم است،برای هر فرم بدن نکاتی برای استایل فردی وجود دارد و قانون یک سوم بسیار مهم است.جذاب ترین نسبتی که از نظر بصری پیدا کرده ایم،یک سوم است.در این جا بدن خودتون را به یک سوم تقسیم کنید:


بنابر این باید یک سوم در بالا و دو سوم در پایین داشته باشید


یا باید دو سوم در بالا و یک سوم در پایین داشته باشید.هرگز بدن خود را از وسط نصف نکنید،برای هر تیپ بدنی جذاب به نظر نمی رسد.


همانطور که بیشتر به فرم بدن خود عادت می کنید،می توانید این نسبت را تغییر دهید و کمی بیشتر آن را بررسی کنید.اما تا آن زمان،سعی کنید همیشه نسبت طلایی را برای ساده ترین و جذاب ترین ظاهر به دست آورید.

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد