چگونه فرم بدن خود را تشخیص دهیم؟

17

آبان

چگونه فرم بدن خود را تشخیص دهیم؟

چگونه فرم بدن خود را تعیین کنیم؟
آیا تا به حال با نگرانی منتظر بوده اید که لباستان از طریق پست به دستتان برسد و فقط آن را بپوشید و آهی شنیدنی از نا امیدی بیرون دهید؟فکر می کنید چطور ممکن است این لباس آنقدر بد به نظر برسد؟این مدل بسیار زیبا بود و آن مدل (یا بلاگر) مورد علاقه ام در آن بسیار شیک بنظر میرسید!
حالا من اینجا یک رازی رو به شما میگم،اگر لباسی که میپوشید مناسب فرم بدنتون نباشه،اون لباس رو بدنتون تجزیه میشه!
نحوه تعیین فرم بدن اولین قدم برای مدل دادن به لباس و انتخاب لباس هایی است که به نظرشما بهترین است.همه ما بدن مرلین مونرو،سوپر مدل پر جنب و جوش را می خواهیم.اما چون ما فرم بدنمون مثل مرلین مونرو نیست به این معنی نیست که نمی توانیم متناسب با فرم بدن خود لباس بپوشیم و بهترین ویژگی های خود را برجسته کنیم.
قبل از اینکه به نحوه پیدا کردن فرم بدنتون بپردازید بد نیست که اول به اصول اولیه شکل بدن بپردازیم.


فرم بدن زنانه چیست؟
فرم بدن زن به نسبت  اندازه گیری شانه،سینه،کمر و باسن گفته می شود که بسته به اندازه ی بدنی شما به یکی از دسته زیر تقسیم می شود:مثلث معکوس،مثلث منظم یا گلابی،مستطیل،دایره یا سیب و ساعت شنی.
این امکان وجود داره که اگر اندازه های شما بسیار نزدیک به هم باشه در بیش از یک دسته ی بدنی قرار بگیرد و اگر اینطور باشد هنگام خرید و انتخاب لباس باید هر دو فرم بدن را درنظر بگیرید.
رایج ترین تیپ بدنی مثلث معکوس یا گلابی شکل است.این فرم بدن باسن بزرگتر،سینه کوچک و کمر ظریف است.همچننین فرم بدن ساعت شنی نادرترین شکل بدن است زیرا تناسب سینه،شانه و باسن برابر و اندازه کمر به طور چشمگیری کوچکتر است.

اندازه گیری برای تعیین فرم بدن :
برای تعیین فرم بدن ابتدا باید لباس مناسبی بپوشید.یک تاپ مناسب انتخاب کنید و زیر آن یک لباس زیر ساده بدون اسفنج و جک بپوشید.سپس یک متر پارچه ای ، مداد و کاغذ آماده کنید.حالا باید 4 قسمت در طول بدنتون رو اندازه گیری کنید: شانه ها، سینه(بزرگترین ترین قسمت) ،کمر و باسن(بزرگترین قسمت).

اگر اندازه های یک قسمت حذف شود شکل بدن به کلی تغییر می کند.به عنوان مثال در این تصویراگر اندازه ی شانه ها حذف شود فرم بدن به شکل گلابی می شود.اما اگر شانه ها درجای خود درنظر بگیریم با ارفاق میتونیم اون را در دسته ی ساعت شنی قرار دهیم.


تعیین فرم بدن بدون اندازه گیری :
حالا برای کسایی که حوصله انرازه گیری ندارن یک راه حل داریم اینجا شما میتونید یک لباس ساده اندازه ی تنتون بپوشید که براتون نه گشاد باشه نه تنگ ترجیحا تیره رنگ حالا روبروی آینه صاف باایستید و باهاتون رو به اندازه ی عرض شانه باز کنید حالا با گوشی از خودتون از تو آینه عکس بگیرید.عکس رو باز کنید و از پایین به بالا خودتون رو ارزیابی کنید وروی قسمت های باسن،کمر و شانه خط بکشید و بعد پهن ترین قسمت های بدنتون رو پیدا کنید و ببینید جزو کدام دسته قرار میگیرید.


به چندتا نکته زمان نگاه کردن به عکس توجه کنید و این سوال هارو از خودتون بپرسید :
پهن ترین قسمت بدن شما کجاست؟(سینه،کمر یا باسن)
آیا خط کمر من مشخص است؟(آیا به طور قابل توجهی کوچکتر یا بزرگتر از پهن ترین قسمت بدن من به نظر می رسد؟)
از کدام ناحیه ی بدنم به راحتی وزن اضافه می کنم؟(این می تواند به خوبی نشان دهد که بدنتان وزن خود را کجا نگه می دارد و کدام قسمت از بدن به دیگر جاها قالب است؟)
هنگام خرید،اندازه ی بالا و پایین شما چقدر از هم فاصله دارند؟(سایز بندی لباس ها برند به برند متفاوت است ولی برای مثال شما اگر شلوارتون سایز 36 هست تاپ یا بلوزتون به نسبت فرم بدنتون یک سایز بزرگتر یا کوچک تر است یا اگر اندام سیبی شکل دارید شلوار در قسمت کمر تنگ ولی در قسمت ران و باسن آزاد ، برعکس اندام ساعت شنی و گلابی)
نتیجه گیری : فرم بدن شما چیست ؟ و این به چه معناست؟
حالا یک ذهنیت کلی روی بدن خودتون دارید.چیزی که باید بدونید این هست که این اطلاعات فقط برای این هست که بتونید استایل بهتری داشته باشید و هیچ فرم بدنی بهتر یا بدتر از دیگری نیست.از این اطلاعات برای تصمیم گیری آگاهانه تر برای انتخاب لباس و قسمت هایی از بدنتون که تاکید بیشتر باید به اون قسمتها شود استفاده کنید.برای مطالعه ی کامل در مورد انواع سیلوئیت اندامی اینجا را کلیک کنید.

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد