انواع استایل در دنیای مد را بیشتر بشناسیم ؟

انواع استایل:

1- استایل ترندی(Trendy style) :

استایل ترندی یعنی شخص چهار چوب خاصی برای استایل خود ندارد و با آمدن هر ترند جدید لباس های خودش را آپدیت می کند و اطرافیان اون هر بار آن را با ظاهری متفاوت و جدید می بینینند.
یک شخص ترندی همیشه اخبارهای مربوط به مد را مطالعه می کنه و تردید و هراسی در تغییر دادن ظاهر خود ندارد.

2- استایل کژوال(Casual style) :

استایل کژوال بین تمام مردم محبوبیت زیادی دارد.کژوال به معنای اتفاقی و تصادفی است. افرادی که مد روز و اقلام جسورانه و اکسسوری های عجیب و غریب را در استایل خودشون فاکتور میگیرند و بیشتر به دنبال راحتی هستند پیرو استایل کژوال هستند.
نکته ی مهمی که این استایل داردباید هماهنگی و همخوانی رنگ ها را برای انتخاب لباس استفاده شود.

3- استایل قدیمی یا وینتیج (vintage style) :

این استایل شامل آیتم های مرسوم در مد سال های گذشته می شود و الهام گرفته شده از دهه ی 50 میلادی است همه چیز در این استایل اغلب در رنگ های  روشن و پاستیلی خلاصه می شود.
طرح پارچه های لباس های این سبک بیشتر خال خالی و گل گلی است و دامن آیتم مهمی به شمار میرود و همچنین مدل موی دختران با این استایل یک فر ملایم یا خیلی ساده به صورت دم اسبی پشت سر جمع شده.

4- استایل اگزوتیک یا عجیب(Exotic style) :

همانطور که از اسم این استایل مشخص است شامل پوشیدن و استفاده از هر چیز عجیب و غریبی که می شود که شاید کسی تا به حال آن را ندیده باشد در واقع استایل اگزوتیک مجموعه ای از قطعات مرموز و جسورانه که معمولا ترکیبی از رنگ های تند و پر جنب و جوش و گلدوزی ها و طرح های پیچیده و چاپ های جذاب و عجیب و زیورآلات خاص و استثنائی می شود از چند متر دورتر هم به چشم می آید.

5- استایل ویبرانت یا پر جنب و جوش(Vibrant style) :

استایل ویبرانت

این استایل با شعار " هی دنیا منو نگاه کن ! " به جهان مد سلام میکند و مختص به کسانی است که میخواهند پر جنب و جوش به نظر بیایند. این سبک شامل الگوهای وحشی گلدوزی ها و طرح های بزرگ و نامتقارن است که با رنگ ها چشم را نوازش می دهد. بیشتر لباس های افراد پیروی این سبک رنگ های فوق العاده و پاستیلی دارند که چشم همه را به خود جلب می کند.

6- استایل پرپی یا دانشجویی(Preppy style) :

کمد لباس پیروان این استایل الهام گرفته از بچه های دبیرستانی و مدرسه ای یا دانشجویی است.
بیشتر آیتم های استایل آنها شامل پیراهن های یقه دار، بافتنی های ساده، دامن، شلوارهای جین یا کتان و جوراب های بلند می باشد. آرایش موهای این افراد عمدتا ساده است ومعمولا عینک های فرم دار استفاده می کنند حتی اگر عینکی هم نباشند.
این استایل کمتر لوکس و غیر اجتماعی غیر عادی به نظر می رسد اما به نوبه ی خود جالب و فوق العاده است.

7- استایل الگانت(Elegant style) :

یار و همراه همیشگی استایل الگانت عناصر پر زرق و برق وجزئیات ظریف است.
افراد پیروی این استایل هرگز بدون بهترین های خود از خانه بیرون نمی روند و توجه می کنند که سر تا پای خود را با جلوه های جادویی بیارایند.
دختران پیروی این استایل عاشق چیزهای پر زرق و برقند و بدون زیورآلات مجلل و خیره کننده خود در مهمانی حاضر نمی شوند.
خانم های با پوشش در این سبک لباس های گران قیمت،  پرزرق و برق و زیورآلات لوکس را برای پوشش خود انتخاب می کنند و در نهایت به یک آراستگی خانمانه و مد روز می رسند.
این استایل با رنگهای طلائی و نقره ای گره خورده است و دقت در هماهنگی اکسسوری ها با لباس و کیف و کفش در بالاترین سطح خود اتفاق می افتد.

8- استایل بوهمین یا بوهمیا(Bohemian style) :

این استایل و سبک لباس پوشیدن را مردم کوچ نشین بوهم یا بوهمیا واقع در بخش غربی جمهوری چک به وجود آوردند.
این استایل از اوایل دهه ی 60 پرطرفدار میان میان مردم شناخته شد.
این استایل از ویژگی های طبیعت، گل و گیاه بسیار استفاده می کنند تا ظاهری راحت و کژوال را ایجاد کند حتی سعی می شود در آن از پارچه های نازک و دوخت گشاد وآزاد استفاده شود.
معمولا از همه جور رنگی می توان در این استایل استفاده کرد،  رنگ های شاد و گرم با این استایل سازار تر می باشد مثل: خردلی، قرمز، زرد، قهوه ای، کرم و...

9- استایل کاوگرل یا کابوی یا وسترن(Cowboy/Cowgirl style) :

اصطلاح کابوی را احتمالا زیاد شنیده اید کاوگرل هم نوع دخترانه ی آن است.
در این سبک خاص وجود چند آیتم در قفسه ی لباس ها مثل یک کلاه کابوی واقعی قهوه ای رنگ، ژاکت جیر یا چرم، شلوار جین آبی با کمربند چرم قهوه ای، یک جفت چکمه ی گاو چرانی و چند تی شرت سفید یا طرح جین ضروری است.
فردی با این استایل از زیورآلات چرمی و کیف چرم برای تکمیل استایل خود استفاده می کند.

10- استایل پانک(Punk style):

مد پانک در دهه ی 70 همزمان با موسقی پانک رواج یافت.
پانک مدی اعتراضی است و گران قیمت و تجملاتی نیست از نظر پانک هر چیزی که مد نباشه خوبه!
مثلا استفاده از پارچه ی اسکاتلندی تارتان در لباسهایشان نماد مخالفت با نظام سلطنتی اسکاتلند است و همچنین با پوشیدن لباس و کفش نظامی مخالفت خود را با خشونت های نظامی و جنگی نشان می دهند برای مخالفت با مصرف گرایی لباس های قدیمی پاره و کهنه را تکه دوزی-گلدوزی و نقاشی می کنند همچنین برای حمایت از حیوانات در ترکیب استایلشان از چرم مصنوعی استفاده می کنند.
پانک شاخه ای از راک است طرفداران این استایل به طرز اغراق آمیزی از رنگ مشکی و قرمز استفاده می کنند و در استایل پانک اکسسوری به میزان زیاد و بسیار آوانگارد استفاده می شود.

11- استایل راکر(Rocker style) :

در این استایل با توجه به اینکه چه سبکی از موسقی راک مورد علاقه ی اون شخص می باشد میتئاند تغییر کند.
هرگونه از موسقی راک یک استایل راکر منحصر به فرد با ویژگی های مخصوص به خود را دارد اما نکته مهم در استایل شناسی این سبک این است که در تمامی این استایل ها 3 آیتم: تیشرت های گشاد و قدیمی، شلوار جین و کت چرم همواره وجود دارد.

12- استایل تام بوی(Tomboy style) :

این استایل مخصوص دختران است.
لباس پوشیدن به سبکپسران جوان برای دختران استایل تام بوی محسوب میشود و در این استایل از شلوار های جین، کفش های اسپورت ، پیراهن های دکمه دار و راحت استفاده می شود.
تام بوی ها به لباس، اکسسوری ها و رنگ های رایج در پوشش دختران علاقه ای ندارند.

13- استایل ورزشی(Sporty style) :

افراد ورزشکار و کسانی که اهل فعالیت های زیاد و پر جنب و جوش هستند اغلب با کفش ها و لباس های ورزشی آماده ی دویدن و جنب و جوش هستند.
لگ های ورزشی، کوله یا ساک ورزشی، کفش های کتانی و...از ملزمات قفسه ی لباسی یک ورزشکار می باشد.

14- استایل هنری(Artist style) :

افرادی که از سبک های هنری لذت می برند بیشتر تمایل دارند به دور از ترندها و دنیای مد و استاندارد های آن باشند و دوست دارند ذوق و روحیه ی خود را با مجموعه ای از لباس های هنری معرفی کنند.
آنها اغلب خالق سبک های منحصر به فرد خود هستند و لباس هایشان را خودشان طراحی می کنند به همین دلیل سبک هنری در هر کس متفاوت دیده می شود چون هرکس بر اساس ایده و ذوق هنری خود سبکی جالب و غیر متعارف خلق می کند ولی شاخص های آن مانند: دستمال سر، دستبندهای مختلف و عجیب، کلاه و اکسسوری های خاص.

15- استایل دخترانه یا رومانتیک(Girly style/Romance style) :

استایل دخترانه را میتوان به راحتی به عنوان یک سبک پر طرفدار و محبوب معرفی کنیم.
اکثر لباس های داخل کمد دختران طرافدار استایل دخترانه تزئین شده با تور های سفید و رنگی است و طرح های گل و قلب طرح مورد علاقه ی آنهاست و رنگ سفید و صورتی را بیشتر از هر رنگی در لباس های خود انتخاب می کنند.
طرفداران این سبک مانند یک خانم تمام عیار رفتار می کنند تا مانند قصه ها با سبک دوستداشتنی اش دل شاهزاده ی افسانه هایش را بدست آورد.

16- استایل کاری(Business style) :

شخصی که این استایل را انتخاب می کند احتمالا یک بیزینس من یا ومن است و موقعیت اجتماعی بالایی دارند.
در این استایل استفاده از کت و شلوارها در دوخت با پارچه های مختلف بسیار رایج است و برای خانم ها استفاده از کت و دامن های نسبتا بلند ماکسی و یا شلوارهای پارچه ای و کفش های نسبتا پاشنه بلند و آقایان از کفش های چرم کاملا کلاسیک و اکسسوری های ساده و کیف های دستی چرمی و رسمی به خصوص ساعت که این استایل را کامل تر می کند.

17- استایل دختر همسایه(Girl next door) :

این سبک از استایل ساده دخترانه با یک بلوز راه راه و شلوار کوتاه و یک کفش تنیس یا کتانی تکمیل می شود.
یک استایل فوق العاده راحت و در عین حال با مزه برای دخترانی که دوست ندارند زیاد مرکز توجه باشند.
استفاده از اکسسوری برای تکمیل تمامی استایل ها ضروری است.

18- استایل هیپی یا 1970(Hippie style/1970 style) :

استایل هیپی یا دهه هفتاد جزو تیپ های غیر رسمی و کژوال محسوب میشود.
استایل هیپی از استایل فرا جنسی محسوب می شود برخلاف نگاه سنتی که از جنس مرد انتظار موی کوتاه و شانه شده داشت مردان هیپی موها و ریش های بلند دارند همچنین زنان در آرایش مو و صورت پرهیز می کردند در مجموع هیپی ها برای نزدیکی استایل زن و مرد به یکدیگر تلاش قابل توجهی انجام دادند.
بسیاری از ویژگی های این استایل ترکیبی از سنت ملت های آفریقا، آسیا به ویژه هند، سرخ پوستان آمریکا و اهالی آمریکای لاتین است.
در نگاه کلی موهای بلند، صورت بی آرایش یا کم آرایش، جلیقه، تی شرت و بلوز های رنگارنگ با قواره ی بزرگ، شلوار های دمپا گشاد و یا دامن برای خانم ها، صندل و انواع زیورآلات که در بسیاری از موارد دست ساز هستند.

19- استایل ماکسیمال(Maximal style) :  

 

استایل ماکسیمال همانطور که از اسمش پیداست استایلی است که سعی دارد تا با استفاده حداکثر از پوشاک و لباس های چندلایه  و اکسسوری ها و استفاده از رنگ های جیغ جلوه ای متفاوت را ارائه بدهد.
اصل این استایل بر این باور است که با جزئیات بسیار و شلوغ کردن استایل باید به جذابیت رسید.

20- استایل مینیمال(Minimal style) :

استایل مینیمال نقطه ی مقابل استایل ماکسیمال می باشد.
در این استایل باید سادگی در پوشش داشته باشیم و به هیچ وجه از آیتم های پر زرق و برق استفاده نکنیم و پالت رنگی این استایل بسیار محدود است.
پترن لباس ها در این استایل بهتر است رنگ های تیره، نود و یا خنثی باشد.
اکسسوری و کفش ها باید نود یا خنثی باشد تا بتوان با چند لباس دیگر ست کرد و رنگ جواهرات می تواند هر رنگی باشد ولی باید نگین کمی داشته باشد.

21- استایل ویمسیکال(Whimsical style) :

جسورانه از رنگ ها استفاده می کنند و مختص انسان های شاد و برونگرا می باشد.
ولی استفاده از رنگ های بولد و شاد ممکن است که در هر سبکی از لباس ها قابل مشاهده باشد ولی ویمسیکال روی یکسری از آیتم های خاص مشخص می باشد مثل: ترکیب پترن ها با یکدیگر، ترکیب چند نوع پارچه با طرح های مختلف و میشه گفت حالت روستایی به خود میگیرد.

22- استایل فانکی(Funky style) :

فانکی یک نوع سبک در موسیقی(آفریقایی-آمریکایی)است.
استایل فانکی را ریسکو استایل هم می توان نامید.
این استایل رو میشه به دیسکو بال هم تشبیه کرد به خاطر وجود آیتم های نقره ای، طلائی واکلیلی و رنگارنگ.
1)جامپسوت یا سرهمی(jumpsuit) آستین های بسیار بلند و گشاد، یقه های هفت و شلوار دمپاگشاد که معروف ترین آن به شکل پولکی است.
2)کفش و اکسسوری براق و پرینت های فانتزی و مدل موی فر.
3)شلوار های فاق بلند و دمپاگشاد.

23- استایل رترو(Retro style) :

همانند استایل وینتیج می باشد با این تفاوت که وینتیج لباس های قدیمی داخل کمد را شامل می شود ولی رترو همانند لباس های قدیمی ولی امروزه تولید می شود. این سبک اهام گرفته از دوره های 1950 تا 1980 می باشد.

24- استایل گوتیک(Gothic style) :

استایل گوتیک سبکی تاریک و خشن با رنگهای تیره می باشد این سبک از استایل ویکتورین (لباس هایی با پف،تور و گیپور) و پانک الهام گرفته شده.
این استایل از فرهنگ عزاداری ویکتورین الهام گرفته شده. این استایل با لباس های مشکی و تیره با آرایشی تیره با صورت رنگ پریده و لباس های چرم، کلاه، چوکر، جوراب های گیپور یا فیش نت، جواهرات جادوئی با سنبل پنتاگرام و جمجه اینها همگی از استایل گوتیک هستند.
این استایل نگاه اغراق آمیزی به تاریکی و سیاهی دارد.

25- استایل ویکتورین(Victorian style) :

این استایل ویژگی های ظریف و زنانه ای دارد و از مد عصر ویکتوریا (ملکه بریتانیا) الهام گرفته شده در آن زمان جایگاه زنان در خانه بود به همین دلیل آراستگی لباس آنها بسیار اهمیت داشت. مد ویکتورین هرسال در جزئیاتش دچار تغیرمی شود یکی از مهم ترین ویژگی های مد ویکتورین پارچه ی توری در لباس(پارچه دانتل، گیپور، حریر و مخمل که در لباس ثروتمندان استفاده می شود)، دامن های پف با تور زیاد، یقه و سرشانه ی افتاده، یقه ی ایستاده ی چیندار، گلدوزی، پاپیون، مروارید دوزی، لباس های لایه لایه و طبقه طبقه، استفاده از چین های ریز و درشت در آستین و یقه و دامن، استفاده از رنگ های روشن و کرمی، تزئین موی سر با گل، چتر آفتابگیر و دستکش و بادبزن که جنس همگی از تور میباشد و همچنین استفاده از مروارید در اکسسوری یکی از مهمترین عناصر در مد ویکتورین می باشد.
در این دوره استایل ویکتورین مدرن نیز مورد استفاده قرار دارد که از استایل مردان در دوره ی ویکتورین الهام گرفته شده است.

26- استایل هیپ هاپ(Hip hop style) :

روند ایجاد این استایل از مردم فقیر آمریکا نشات گرفته که به دلیل عدم توانایی مالی مجبورند لباس برادر و خواهر بزرگتر خود را به تن کننند و برخی ازسیاه پوستان مهاجر اعتراض خود را به عدم برابری حقوق اجتماعی اینگونه نشان می دانند.
اورسایز بودن لباس ها، تیشرت هایی با لوگو یا نوشته هایی با سایز بزرگ، ستفاده از کفش بسکتبال یا بوت های زمستانی، استفاده از هودی های کلاه دار، مدل موی فر با بافت آفریقایی، استفاده از اکسسوری های فلزی ضخیم و بزرگ و ساعت های بزرگ طلائی.

27- استایل آوانگارد(Avant-garde sty) :

آوانگارد به معنی شکستن کلیشه ها و پاگذاشتن به دنیایی جدید و خلاقانه در زمینه های مختلف فشن و هرچیزی که مرزهای نرمال بودن را کنار بزند" کسی که این نوع پوشش را دارد با ماشین زمان از زمان آینده به زمان ما برگشته است ".
ویژگی های آوانگارد: المان های سنتی در عین مدرنیته، ریسک پذیری بالای استایل آوانگارد، استفاده ی اغراق آمیز از تزئینات در این استایل، پترن های نامتعارف، المان های برجسته، نداشتن الگوی لباس های معمولی، بی توجهی به قرینگی، اندازه های نامتعارف در لباس، الهام گرفتن از پوشش حیوانات، پوشاندن چهره،استفاده ی بی قید از رنگها، آرایش هندسی موها، وصله پینه کردن رنگها و فابریک های متنوع، پوشیدن چندلایه لباس روی هم، تغییر پوشت و روی لباس.

28- استایل ایمو(ٍEmo style) :

استایل ایمو هم خانواده ی راک و پانک می باشد که مفهوم آهنگ های ایمو احساسی و رمانتیک و شکستن عشقی می باشد.
طرفداران این سبک ویژگی هایی مثل: خجالتی، درونگرا، منزوی و حساسیت های روحی و عاطفی خاصی دارند.
این استایل بسیار شبیه به راک و پانک می باشد. لباس هایی سرتا پا مشکی یک تکه، لباس یا اکسسوری نئونی، لباس های راه راه سفید مشکی(این استایل سبکی چند فرهگی دارد)، تیشرت های گرافیکی مشکی، سفید و خاکستری، شلوار جین مشکی اسلیم فیت، هودی، مدل موی خاص که امضای این سبک از استایل می باشد(موهای لخت و صاف منظم خرد و کوتاه که با یک چتری کج و نامرتب همراه است، رنگ پریدگی صورت و لب و سیاهی کامل دور چشم، لاک مشکی، لنز های یخی و اکسسوری آنها همانند پانک می باشد.

29- استایل هوی متال(Heavy metal style) :

سبک این نوع موسقی شدید تر و سنگین تر از راک می باشد و محتوای آن بیان بدبختی ها، مشکلات جامعه، اعتراضات اجتماعی و ...می باشد و مفاهیمی مانند استقلال، مردانگی و جنگاوری اهمیت بسیاری دارد به همین دلیل زره فلزی جنگی  به صورت تکه ای یا کامل استفاده می شود.
المان های ثابت این استایل: کت چرم رنگ مشکی، فلز و موی بلند، اکسسوری خشونت زا، تزئینات گل میخی، شلوار های 6 جیب نظامی، کفش ساقدار، کمربند ریشه فشنگ روی لباس ها میبندند، میک آپ این سبک معمولا در فستیوال ها و کنسرت ها استفاده می شوند وعجیب و ترسناک می باشند و بیشتر به گریم شبیه است ولی آرایش معمول آنها آرایشی تیره و مشکی کردن دور چشم است یا عمل های فانتزی تغییر شکل اندام گوش و بینی تا شبیه شخصیت های فانتزی ترسناک شوند.

30- استایل گرانچ(Grunge style) :

استایل گرانج هم از سبک موسقی به مد تبدیل شده است.
اصطلاح گرانج اولین بار در صنعت موسقی استفاده شده  و بعد به نوعی استایل تبدیل شده. ستارگان این موسقی بر این باور بودند که هنر موسقی آنها در گرو لباس های پر زرق و برق نیست به همین دلیل با لباس های راحت و کژوال و ژولیده روی صحنه می رفتند که رفته رفته در آن دهه میان نسل جوان بسیار محبوب شد.
اگر در این سبک بخواهید لباس بپوشید باید بدانید که ژولیدگی و راحتی یک ویژگی اصلی و مهم است. لایه لایه بودن لباس ها، لباس های اور سایز، طرفداران این استایل دوستدار طبیعت هستند وتا حد ممکن لباس هایی با الیاف طبیعی یا لباس های دست دوم بازیافتی و یا قدیمی می پوشند، تیشرت های ساده و یا گرافیکی که با شعار یا سنبل روی آنها چاپ شده باشد، ژاکت، شلوار جین و جین های کلاسیک و فاق بلند گشاد یا پاره و یا راسته، پیراهن چهارخانه که گاهی دور کمر بسته می شود، چکمه نظامی، کفش های ضخیم کار، جوراب های رنگی و کلاه بافتنی.

31- استایل پاپ آرت(Pop art style) :

پاپ آرت استایل هنری مردمی یا عامه پسند می باشد.
این هنر مفهوم مصرف گرایی و رسانه جمعی است. در این استایل رنگ های شاد با تناژ شارپ استفاده می شود. استفاده از طرح های تبلیغاتی در لباس(مثل برند پپسی-کوکا-کنسرو و...) یا عکس دلار یا تصویر یک هنرپیشه، کلاژ چند طرح مختلف، حضور نقاشی و تایپوگرافی، تکرار یک طرح با رنگ های مختلف، عکس روزنامه ، استفاده از عینک بزرگ و...

32- استایل کلاسیک(Classic style) :

این استایل پایه و اساس سایر استایل ها می باشد.
این سبک از پوشش بیشتر بر کیفیت و سبک های متداول و محبوب تمرکز دارد و استفاده از پارچه های عالی با دوختی بی نقص و فیت بودن آن روی بدن.
ویژگی های این استایل: ترنچ کت، کت های بارانی، کت دامن رسمی و شیک، شلوار پارچه ای راسته، شلوار کبریتی، دامن هایی تا روی زانو، کیف های کراس، بادی چرم، بوت چرم، لوفرها، آستین بلندهای یقه اسکی، پیراهن و پالت رنگی این استایل :مشکی، سرمه ای، یشمی، زرشکی، سفید و رنگهای خنثی و رنگ های نود.

33- استایل بیت نیک(Beatnik style) :

بیت نیک یک جریان رسانه ای روشنگران ضد ماده گرایی که پیوند عمیقی با ادبیات و موسیقی داشتند و موسیقی مورد علاقه آن ها جاز بود و کتاب و مطالعه بخش مهمی در زندگیشان بود.
ویژگی های این استایل:اصلی ترین ویژگی در این استایل راحتی می باشد و به طور کلی عناصر این استایل ترکیبی از تکه های مشکی و کژوال در عین سادگی خوش ترکیب کنار هم قرار می گیرند و در این سبک لباس ها ساده و بدون تاکید بر جنسیت است. گاهی تمام آیتم های این استایل مشکی است که بعضی ها با راک و کلاسیک اشتباه می گیرند و گاهی یک رنگ خنثی همراه مشکی ظاهر می شود.
محبوب ترین آیتم های این استایل: بلوزهای کشباف، یقه اسکی، تیشرت یقه قایقی آستین بلندفرجوراب شلواری، شلوار استرج یا کشباف، جین های کلاسیک دورنگ، دامن راسته ی کوتاه و استفاده از کفش های راحتی و رای خانم ها کفش باله یک آیتم محبوب است، استفاده از کلاه های هنری  beretیا  newsboy، عینک آفتابی گرد/فریم کائوچویی با شیشه بی رنگ یا عینک گربه ای نسبتا بزرگ.

34- استایل کروز یا تعطیلات(Cruise style) :

این کالکشن(مجموعه) در ابتدا با توجه به نیاز قشر ثروتمند جامعه که برای تعطیلات با کشتی کروز به تفریح می رفتند و به دنبال لباسی مناسب برای فعالیت های خود بودند شکل گرفت و بعدها به استایل کروز بین مردم و برندها رایج شد.
کروز استایل را سبکی چند فرهنگی(چون در تمام نقاط جهان تغییر مقصد می دهد) و الهام گرفته از طبیعت معرفی می کنند.
ویژگی های این استایل: راحت، شیک، سبک، شلوارک، صندل و لباس شنا، پیراهن عصرانه، کت و شلوار مردانه با طراحی مناسب تعطیلات، کلاه های بزرگ و پهن آفتابگیر.
در طراحی بسیاری از این لباس ها از طرح ها و رنگ لباس ملوانی و لباس قایق رانی الهام گرفته شده و به همین دلیل طرح راه راه سفید و سرمه ای متداول ترین طرح پارچه استایل کروز محسوب می شود و همچنین طرح گل و گیاه و نخل و درخت و گلدوزی و...پالت رنگی این استایل رنگهای گرم و پاستلی می باشد.

35- استایل لاگنلوک(Lagenlook style) :

این سبک به نوعی پوشش آلمانی محسوب می شود و استایل محبوب در اروپا به حساب می آید این سبک از لباس شامل لایه هایی از پارچه است که به شکل نامرتب برروی هم پوشیده شده است.

36)استایل محلی(Local style) :

اینگونه استایل مربوط به قومیت و محله می باشد که می توان با توجه به محله و قومیت های مختلف متفاوت باشد یعنی این لباس ها فقط محدود به یک کشور یا یک استان نمی شود بلکه ممکن است در سر تا سر کشور یا قاره وجود داشته باشد.
مثل:لباس های محلی لری/ترکی/کردی/بلوز های مکزیکی/کت های افغانی/لباس های چینی-ژاپنی-هندی و...

37- استایل لولیتا(Lolita style) :

این استایل ریشه در فرهنگ ژاپن دارد که بسیار بامزه و فانتزی می باشد.
این استایل برای دختران بزرگی است که مانند یک دختر کوچک لباس می پوشند و شامل وسایل ریز و درشت عروسکی و روسری های ناز و جوراب های چاپی، کاپشن ها یقه های بسیار زیبا را شامل می شود.

اشتراک گذاری

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد